LMSR „B“ Košice 19.06.-21.06.2015 – naši s rovným poltuctom medailí, Simona Sabolová dvojnásobná Majsterka SR!

By | 24. júna 2015

Plavecký klub ŠKP Košice dostal  česť opäť organizovať majstrovstvá Slovenska v plávaní žiakov. Tentokrát to boli 11-12 roční, čo je kategória B. Aj keď sa hovorí, že „doma nikto nie je prorokom“, naši tentokrát na domácom šampionáte zabrali na viac ako100%. Oproti minulému roku je tu výrazný posun  v medailovej bilancií. Dve zlaté, tri strieborné a jedna bronzová sú toho dôkazom. Poďakovanie patrí samozrejme nielen  samotným pretekárom ale najmä  trénerom, ktorí pripravujú svojich zverencov na preteky. Konkrétne hlavnému trénerovi p.Skálovi, ďalej p.Urbanskému, p.Šulekovi, p.Kassayovi a od marca aj p.Šulekovi mladšiemu.

Našou“zlatou rybkou“ bola   Simona Sabolová(nar.2004), ktorá z poltucta medailí získala rovných päť. Titul Majster Slovenska získala  v disciplíne  200m polohové preteky časom  2:55,98 a 200m motýlik časom 3:01,34. Druhé miesto vyplávala  v diciplínach 100m motýlik časom 1:22,23,  200m prsia kvalitným  časom 3:09,99 a v najťažšej disciplíne 400m polohové preteky časom 6:13,70.  Blízko medaile bola na 100m prsia časom 1:30,39. Všetky medaile si vyplávala  v najlepších osobných výkonoch. GRATULUJEME!

Kým pred rokom sa len ťažko kvalifikovala  Petra Šoltésová(nar.2003) na majstrovstvá Slovenska(aj to len v dvoch disciplínach) a najlepšie umiestnenie mala 13.miesto, tento rok sa jej podaril skvelý prienik medzi slovenskú špičku vo svojej kategórii. Svoj prienik potvrdila  bronzovou medailou na 200m motýlik výborným osobným výkonom 2:55,39. Blízko medaile bola aj na polovičnej trati, kde výborným osobným výkonom 1:18,53 skončila na štvrtom mieste. Zo svojich deviatich štartov osem premenila na „osobáky“. BRAVÓ!

Veľkú porciu disciplín si naložila Vanesa Krafčíková(nar.2003), ktorá zvládla za každý poldeň tri disciplíny v priemere. Aj keď nedokázala obhájiť medailu zo zimných majstrovstiev, jej výkony sú určite povzbudením pre klub. Najbližšie k medaile bola na 400m kraul kde skvelým finišom sa prebojovala na štvrté miesto časom 5:22,52, čo bol je najlepší osobný výkon. Svoje osobné maximá dokázala posunúť ešte v ďalších šiestich diciplínach.

Veľkú smolu mala Sofia Vidová(nar.2004), ktorá si robila medailové nádeje  v disciplíne 200m motýlik ale musela prerušiť svoj medailový boj pre smolný nádych, čo malo za následok silný kašel, čo je pre plavca vždy nepríjemná skúsenosť. Napriek tomu oproti minulému roku je tu výrazný posun vo výsledkovej listine. Najlepší výsledok zaplávala na 200m znak časom 3:00,49, čo stačilo na pekné piate miesto.

Príjemne prekvapila Nina Dzurčaninová(nar.2004), ktorá v disciplíne 200m polohové preteky skončila šiesta časom 3:08,33, čo bol jej najlepší osobný výkon.

Kým sa ešte minulý rok ani nedostala na LMSR Zuzana Čižmáriková(nar.2003), hneď na svojich prvých letných majstrovstvách sa dostala do prvej desiatky v disciplíne 200m prsia výborným osobným výkonom 3:10,37.